Ja som stále s tebou

Autor: Gabriela Sutórisová | 6.10.2014 o 7:09 | Karma článku: 7,77 | Prečítané:  683x

Na dvore bolo rušno. Chystali sa tam pustiť do veľkej práce. Vedela že sa to nejako zvládne: majstri dobrí, zať šikovný, kamaráti prídu na pomoc. Ale bez obáv byť nemohla: stále rozmýšľala, či sa na niečo nezabudlo, či to, čo vymysleli, bolo naozaj najlepšie, čo sa vymyslieť dalo. Večer pred spaním myšlienky nedali pokoj, v noci sa budila a opäť sa všetko vynáralo a nedalo spať, a keď zaspala, sny nestáli za veľa – boli tiež len o tom.

Nadišlo ráno. Chlapi sa pustili do práce, guláš navarený, všetko bežalo ako malo. V jednej chvíli vyšla z domu na dvor, pozrieť sa, ako sa im darí. Medzi mužmi zrazu uvidela svojho manžela, ako na všetko dohliada, pripravený v pravej chvíli poradiť. Zatiaľ nehovoril nikomu nič, len všetko sledoval so svojim  typickým úsmevom. Jeho bystrý rozum a schopnosť vyriešiť akýkoľvek technický problém, boli na nezaplatenie.

Vôbec nečakala, že sa tu objaví. Radostné prekvapenie ju temer prikovalo k dlažbe.

„Ty si tu?“ Oslovila ho nesmierne potešená, že ho po toľkom čase opäť vidí.

Odpovedal jej, ako keby sa nebolo čomu čudovať, a oči sa mu smiali. Veď keď sa v dome dejú také vážne veci, gazda nemôže byť preč.

„Pravdaže som... ja som stále s tebou...“

A potom začalo svitať.

* * * * * 

Venované pamiatke jedného skvelého švagra a napísané v deň jeho nedožitých okrúhlych narodenín. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako dostať ministra za mreže? Učme sa od Rumunska

Ešte nedávno bolo Rumunsko vnímané ako zaostalejšia časť východného bloku. V jednom nás však predbehli: darí sa im bojovať s korupciou.


Už ste čítali?