Otravný svet predvolebných billboardov

Autor: Gabriela Sutórisová | 18.2.2016 o 7:20 | Karma článku: 7,46 | Prečítané:  585x

Tak sa nás opäť pustili loviť: veľkí politici aj malí političkovia z predvolebných billboardov.... Vyštverali sa z lásky k nám vysoko nad naše hlavy a odtiaľ na nás vrhajú milé pohľady a úprimné úsmevy.

Na strednej sme občas mali branecké pochody. Vracajúc sa tak z jedného pred Vianocami, začula som povedať spolužiaka Tóna: "zlez dolu, Vlado, idú sviatky, všetci budú doma v teple, len ty blbneš vonku"... Obzerala som sa prekvapená, akému Vladovi hore sa to prihovára, a on to bol na kandelábri malý, dnes by sme povedali billboard (vtedy to bolo neviem čo), a z neho na našu pochodujúcu triedu dohliadal sám veľký Lenin. Ej, ale sme to pokročili.

Chránime Slovensko, a aj ho ochránime. Prehlasuje hneď niekoľko rúčich ochrancov našej malej, skromnej, ustráchanej rodnej hrudy, čím vo mne akurát narastajú obavy, či ho ochránia aj pred sebou. Nájdeme čiernu mačku v tmavej miestnosti, aj keď tam nie je, hovorí Varlam Aravidze, imaginárny diktátor z gruzínskeho filmu Pokánie. Veď my vás už presvedčíme, že potrebujete a chcete, aj čo ani trochu nechcete.

Keď niekto tvrdí "robíme pre ľudí", ešte to neznamená, že to stačí. "Makáme", prehlasuje preto Juraj, ktorý sa vymakal na billboard len nedávno, takže tipujem, že bude makať ešte pár týždňov, a potom zlezie dole ako kedysi Lenin.

"Hrdo, odborne, slušne", presviedča nás Andrej v obleku a košeli bez kravaty, a prižmúrenými očami pozerá do diaľky. Čo tam vidí, nevedno. Svetlá slovenská budúcnosť to asi nebude, lebo to by mal pohľad radostnejší. Že nemá oči ani vytreštené od hrôzy, to bude asi len tým, že predsa len až tak ďaleko nedovidí. O to "odborne" mám trošku obavy, "slušne" sme si od SNS už užili, nuž hlavne, že "hrdo". Že chvíľami ani nie je na čo byť hrdý, nevadí. Síce mi to dosť pripomína jednu veselú maďarskú odpoveď na otázku ako sa máš ("szarul, de buzsken" t.j. na ho..o, ale hrdo), ale čo už, keď poriadny esenesák ani poriadne nevie ako vyzerá poriadny Maďar, všakže.

Sme rodina, hlása nám Boris. Nuž, aj to znie milo, lebo o jeho rodine sa človek dočíta aj keď nechce, ale že by mal tú rodinu zase až takú veľkú, to mi asi niečo ušlo.

Rozhodujúci je charakter, tvrdí Béla, a ja s ním absolútne súhlasím. Rozhodujúce je ale aj to, či sa charakter a panské huncútstvo stretnú v jednej osobe.

Už je čas bez Fica, prehlasujú hneď viacerí spoza jednej značky, a šalamúnsky nás nechávajú domyslieť si, ktože ho má nahradiť. Ja by aj bola za, ale marí sa mi, že kto nechce Fica, mal by mať po ruke nejakú onakvejšiu možnosť, inak bude ako Adam v raji, ktorý mal na výber len Evu, a vieme ako to s ním potom dopadlo. 

Uštvaná billboardami ktoré sú všade, že sa človek až bojí ísť aj na záchod, pýtam sa sama seba, či na šírom svete (rozumej: Slovensku) existuje aspoň jeden človek, ktorého nejaký billboard nadchol a po jeho zhliadnutí si povedal: konečne, to je ono. A či to len so mnou niečo nie je v poriadku. Lebo ak taký nie je ani jeden, potom prosím pekne, načo sú dobré? Nedali by sa tie peniažky využiť nejako inak?

Koho to tiež otravuje, nech prikreslí vagónik, parafrázujem turistu, ktorý si roku pána neviem ktorého pod Harmaneckou jaskyňou zle prečítal, že je zatvorená, a vytrepal sa nadarmo chodníkom dlhým 1,5 km s prevýšením 260 m ku jej vchodu, aby zistil, že žiadnu jaskyňu neuvidí, a tak tam nasrdený nechal vedúcemu odkaz s nakresleným rušňom.

Zosmutnená vlečiem sa ráno do práce, keď tu nakoniec predsa len niečo: "Voľte Maiko sushi", priamo a na rovinu hovorí Lukáš, čo od nás chce. Asi preto ma konečne aspoň jeden billboard chytil za srdco a už poznám svoju voľbu. Veď určite je oveľa lepšie sushi na tanieri, ako pečená hus na streche. 

A tak žujem sushi a už si predstavujem, aká nuda bude chodiť po meste takto o mesiac. Ale - bude po voľbách. Zvykneme si...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?